אלופציה אנדרוגנית

התקרחות גברית – (Androgenetic Alopecia)

התקרחות גברית הינה התהליך הנפוץ ביותר המתרחש אצל גברים עד גיל 40.

כ-80% מהגברים סובלים מנסיגה בקו השיער הקדמי, מהתקרחות הדרגתית באזור הקודקוד (מרכז הקרקפת) או מדילול השיער באזור הקודקוד והצדעיים.

אחד מתוך כל ארבעה גברים בשנות העשרים לחייו, מתחיל בתהליך זה, כשאחוזי התופעה גדלים עם השנים, כך שבשנות ה-40 לחייהם, כבר אחד מתוך כל שני גברים סובל מהבעיה.

חשוב לציין, כי יש להבדיל בין התקרחות לנשירת שיער המחייבת טיפול שונה.

ריגנרה הינה טכנולוגיה אשר מחיה זקיקי שיער ומחזקת אותם. הטיפול מתאים לגברים ולנשים עם התחלה של דלילות בשיער ואינה מתאימה לאנשים הסובלים מהתקרחות (אזור ללא שיער כלל).

תוצאות נראות לעין תוך 30 יום
בטיפול אחד בלבד!

מהם הגורמים להתקרחות הגברית

מצבים של התקרחות זמנית עלולים להיגרם כתוצאה מתופעות הלוואי של תרופות מסוימות, ואף ממצבים של מתח נפשי או בהלה.לעומתם, ההתקרחות גברית, המכונה ברפואה ” אלופציה אנדרוגנית” (Androgenetic Alopecia) הינה תהליך הדרגתי אשר מאופיין בתחילתו בדילול שיער בקדמת הראש ובהמשך, בדילול כמות השיער בקודקוד ובצידי הראש. הסיבה להתקרחות מסוג זה היא גנטית והורמונאלית ונחשבת לצורה השכיחה ביותר של התקרחות אצל גברים.בגברים הסובלים מההתקרחות הגברית נמצאו רמות גבוהות של רדוקטס אלפא 5 (Reductase Alpha5), אנזים ההופך את ההורמון טסטוסטרון לדהידרוסטסטוסטרון (DHT) המניע את תהליך ההתקרחות. פעילותו של האנזים, לרוב, נקבעת על בסיס תורשתי. הדהידרוסטסטוסטרון (DHT) הנמצא ברמה גבוה בקרקפת מוביל להיווצרותן של שיערות דקות וקצרות יותר, והרגישות הגנטית להורמון נחשבת לגורם מוביל להתקרחות גברית.

התקרחות אצל נשים

התקרחות נשית פוגעת בדימוי העצמי והיא אחת מהבעיות המטרידות והכי פחות מדוברות בתחום הרפואה.
בדומה לגברים, לא מעט נשים סובלות מהתקרחות המתבטאת בשיער דליל או בנשירה, בעיקר בחלק הקדמי של הראש. אובדן שיער יכול להיות זמני או קבוע. גורמים רבים כמו חוסר איזון הורמונאלי, מחלה, לחץ נפשי, הריון ותרופות יכולים להיות אחראים לכך.

הסיבות לנשירה נשית רבות ומגוונות.
הגורם העיקרי לכך הינו גנטי-הורמונאלי.
ההורמון הגברי (טסטוסטרון) אשר נמצא בגופן של נשים בכמויות קטנות, מנוטרל עד לגיל המעבר על ידי הכמויות הגבוהות של ההורמון הנשי (אסטרוגן). בתקופה זו אישה נהנית מצמיחת שיער תקין ומלא.
במהלך גיל המעבר, חלה ירידה של רמת ההורמון הנשי אסטרוגן, וכתוצאה מכך, הרגישות הגנטית להורמון דיהידרוטסטוסטרון (DHT) ועלייתו רמתו בדם משפיעים על זקיקי השיער הרגישים לו. השיער הופך לדליל בחלקה העליון של הקרקפת, עד למצב של השתקפות עור הקרקפת מבעד לשיער. בניגוד לגברים, נשים אינן מקריחות לגמרי, מאחר וזקיקי השיער הנשיים אינם רגישים למטען הגנטי, וכך הם מצליחים לשמור על מחזור צמיחת שיער תקין.

מחזוריות צמיחת השיערה

צמיחת השיער אינה רציפה, אלא מתרחשת במחזוריות של תקופות צמיחה שביניהן הפוגות קצובות. מחזור הצמיחה מורכב מ 3 שלבים:

1. שלב הצמיחה (Anagen)
שיער בריא מתבטא בצמיחה תקינה במחזוריות שאורכה נע, בממוצע, בין שנתיים לארבע שנים. השערה צומחת בזכות זקיק השיער הנמצא תחת העור וקצב הגדילה הוא קבוע ואישי, כך שאורך השיער תלוי, בעיקר, בקצב הגדילה ובאורכה של תקופת הגדילה.

2. שלב המנוחה (Catagen)
שלב זה הוא הקצר משלבי המחזוריות. שלב זה נמשך כשבועיים עד חודש ובשלב זה, השיער אינו גדל. בכל רגע נתון, כ-1% משיער הראש שלנו נמצא בשלב המנוחה שלו.

3. שלב הנשירה והצמיחה מחדש (Telogen)
תהליך בסיומו השערה נושרת מהקרקפת ונמשך כ-3 חודשים. במצב תקין צומחת שערה חדשה במקום זו שנשרה. בשלב זה נמצא כ-9% משיער ראשנו, בכל רגע נתון.

ריגנרה - טיפול באלופציה אנדרוגנית

אובדן שיער עלול לגרום לירידה בביטחון העצמי אצל גברים ונשים.
טכנולוגיה מתקדמת בשם ריגנרה הינה טיפול אפקטיבי להתקרחות גברית ודילול השיער אצל נשים.
ריגנרה מאפשרת חידוש רקמות פגומות וצמיחה מחודשת של שיער עבה וחזק יותר – בטיפול אחד.
הטכנולוגיה עושה שימוש ברקמת עור הנלקחת ללא כאב מהמטופל, ומאפשרת ייצורם של מיקרו-שתלים המוחזרים בהזרקה לקרקפת המטופל.
הטיפול הינו אוטולוגי, מגוף המטופל, דבר המבטיח 100% הצלחה בקליטת השתלים, ללא תופעות לוואי או אלרגיות.

כיצד הטיפול עובד
לאחר הרדמה מקומית באזור האחורי של הקרקפת בקו האוזן, נלקחות שלוש דגימות עור קטנות שקוטרן 2.5 מ”מ. רקמות העור נאספות אל תוך קפסולה ריגנרה החותכת את הרקמות לאלפי מיקרו-שתלים שגודלם כ-50 מיקרון. השתלים מכילים תאים מקדימים (Progenitor cells) שביכולתם להתחדש (Regenerative cells) ולתקן רקמות פגומות. תאים אלו מוזרקים בחזרה לקרקפת לאזור מדולל השיער.
התהליך דורש פגישה אחת בלבד כשהוא מאפשר צמיחה מחודשת של שיער עבה וחזק יותר באזור המטפל!

מהן תוצאות הטיפול
מחקרים קליניים רבים מורים על שיפור משמעותי בצפיפות, כמות וחידוש השיער – תוך חודש מהטיפול בטכנולוגיית ריגנרה. בשלב זה, נשירת השיער נבלמת לגמרי וזקיקי שיער מתחדשים בשל פעילות תאי המקדימים.
לאורך 12 החודשים הראשונים מהטיפול נצפתה צמיחה מחודשת של שיער עבה וחזק יותר.

Monotherapy of Regenera Activa – One Session – One Month Result

מיקרו - שתלים מניעים את חידוש הרקמות

אחת הבעיות בשתלים של רקמת חיבור מסורתית קשורה לאחוז תמותה גבוהה של תאי המקדימים (progenitor cells) במהלך קליטת השתל עצמו.

מחקרים רבים הראו שלגודל השתל ברפואה רגנרטיבית חשיבות גבוהה מכוון שתאי המקדימים, שתפקידם להתחדש, ממוקמים בסביבה מורפולוגית המאופיינת בגודלם.

מיקרו שתלים הינה טכניקה ייחודית לחידוש רקמות. השיטה מהירה ויעילה ביותר לשימוש קליני, מבלי לפגוע בשלמות ותפקוד של תאי המקדימים (progenitor cells).

טכנולוגית ריגנרה מייצרת, בעזרת חיתוך מהיר ומדויק של הרקמות, מיקרו שתלים בגודל של 50- 70 מיקרון המוכנים לשימוש מיידי במרפאת הרופא.

לסיכום, מיקרו שתלים הינה טכניקה ייחודית לחידוש רקמות ברפואה רגנרטיבית.

טכנולוגית ריגנרה מאפשרת לייצר מיקרו שתלים בדרך מהירה ויעילה ביותר בטיפול אחד בלבד, וזה אך ורק בעזרת דגימת רקמה, סינון וחיתוך מכני מהיר.

שלבי הטיפול בהתקרחות בטכנולוגיית ריגנרה

  1. אזור העורף של המטופל מורדם על ידי הרופא המטפל בהרדמה מקומית.
  2. שלוש דגימות עור שקוטר כל אחת מהן הוא 2.5 מ”מ נלקחות מהאזור.
  3. ממיקרו-שתל אחד ניתן להפיק כ-80,000 תאים, כך שמאותן שלוש דגימות ניתן להפיק 240,000 תאים מתחדשים.
  4. הדגימות עוברות לקפסולה ריגנרה, המבצעת תהליך מכאני של חיתוך וסינון במהלכו עוברים התאים שביכולתם להתחדש.
  5. התרחיף מוזרק בחזרה לקרקפת.

מחקרים מורים כי כארבעה עד חמישה שבועות לאחר הטיפול, נשירת השיער מפסיקה, ובזכות תאי המקדימים  (progenitor cells) מתחיל צמיחה מחודשת של זקיקי השיער.

שאלות נפוצות

טכנולוגיית ריגנרה בטיפול באלופציה אנדרוגני

מאפריל 2015 טופלו יותר מ-30.000 מטופלים בכל העולם בשיטה זו.

לגמרי אפשרי, מועיל ואפילו מומלץ.

הטיפול בולם את התקדמות ההתקרחות ומספק חיוניות,עובי וצפיפות לאזור המטופל.

זה תלוי בכל מקרה לגופו, בהתאם לגיל ולגנטיקה. מיקרוסקופית, ניתן לצפות בירידה משמעותית של דלילות השיער כבר לאחר חודש. ארבעה חודשים לאחר הטיפול, ניתן להבחין בשינוי איכות השיער, בכמותו ובצפיפותן של השערות.

ההתוויה הרפואית היחידה נגד הטיפול הינה הליך דלקתי אקטיבי בקרקפת.

תוצאות פחות טובות ניתן לצפות במקרי התקרחות גברית עם שיערות מזערות או עם הליך התקדמות מהיר מאד. כמו כן, תתקבלנה תוצאות פחות טובות בטיפול בקרקפת דלקתית או בפתולוגיות שונות (כאפלוביום – סוג של התקרחות).

ניתן לשלב עם טיפולים אחרים

כן, אבל עליך להימנע מהליכה לים ולבריכה במשך שבוע לאחר הטיפול.

מטופלים מדווחים כי הם עדיין נהנים מתוצאות שהושגו, וזאת שנתיים לאחר קבלת טיפול יחיד. יחד עם זאת, כל מטופל שונה, וחשוב להגיע לרופא לביקורת מיקרוסקופית בכל שנה, כדי להבטיח את איכותן של התוצאות.

בהחלט כן. זקיקי השיער יכולים ליהנות מיתרונות הטיפול, גם לאחר השתלה.

להתייעצות או לקביעת תור השאירו פרטים או חייגו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

* חשוב לדעת: ריגנרה הינה טכנולוגיה אשר מחיה זקיקי שיער ומחזקת אותם. הטיפול מתאים לגברים ולנשים עם התחלה של דלילות בשיער ואינה מתאימה לאנשים הסובלים מהתקרחות (אזור ללא שיער כלל).