ויטיליגו

ויטיליגו, בעברית בהקת, הינה מחלה הגורמת לאיבוד צבע העור במקומות שונים בגוף. העור באזורים אילו הופך לבהיר. 1%-2% מאוכלוסיית העולם סובלת ממחלה זו. היא פוגעת בגברים ונשים כאחד ויכולה להופיע בכל גיל, אך הופעתה שכיחה ביותר בגילי ה-20.
התפשטות המחלה שונה מחולה לחולה. הכתמים הלבנים בעור יכולים להופיע בכל אזורי הגוף ובכמה מקומות שונים, אך הנפוצים ביותר הינם באזור הפנים, הידיים, הרגליים ואיברי המין.
ישנן צורות שונות של אובדן הצבע המאפיינות את צורת המחלה: אוניברסאלית, סגמנטלית וממוקמת.
ויטילגו אוניברסאלית – מאבדים את צבע העור בכל שטח הגוף.
ויטיליגו סגמנטלית – מאופיינת באיבוד צבע העור באזור מסוים.
ויטיליגו ממוקמת – היא הנפוצה מבניהן, בה אזורים מסוימים של העור כמו הקצוות של האצבעות או אזורי הפתחים בגוף כגון עיניים ופה, נתקפות מהמחלה.

מה הגורמים לויטיליגו

ההשערות אומרות שמחלת הויטיליגו הינה מחלה אוטואימונית ,בה מערכת החיסון תוקפת את תאי העור,המלנוציטים, המייצרים את פיגמנט המלנין . חוסר ייצור המלנין גורם לאיבוד צבע העור.ישנם חוקרים אחרים הטוענים שמחלת הויטיליגו נגרמת על ידי הצטברות של חמצן -פרוקסידים ההורסים את המלונוציטים ופוגעים בייצור המלנין.

קבוצות סיכון לחלות בויטיליגו

למרות שמחלת הויטיליגו נחשבת למחלה נרכשת, זה אומר ללא מרכיב גנטי, הסיכון לחלות במחלה זו עולה עד פי 10 יותר בקרב אנשים אשר קרוב משפחה סובל ממחלה זו.

מחלות הקשורות למחלות אוטואימוניות אחרות כגון פעילות יתר או תת פעילות של בלוטת התריס, זאבת ומחלת אדיסון (חוסר פעילות של קליפת בלוטת יותרת הכליה) יכולות גם הם לעלות את הסיכון לחלות בוטיליגו.

התפרצות המחלה קשורה אצל החולים רבים לאירועים טרואמטים שחוו.

הטיפול בויטיליגו

הטיפול בויטיליגו נמדד בגודל הפרעת המחלה.
אצל אנשים עם עור בהיר חוסר הפיגמנטציה כמעט לא מורגשת וכך הצורך בטיפול יורד. לעומת זאת עולה הצורך בטיפול אצל אנשים עם עור כהה מכוון שהכתמים הלבנים שנוצרו בולטים.
הטיפול במחלה נעשה באמצעות פוטותרפיה במנורות מסוג UVB לפעמים בשילוב עם כדורי פסוראלן, תרופה הגורמת לרגישות לשמש, ויטמין D3 או קורטיזון.

טכנולוגית ריגנרה לטיפול בויטיליגו

חולי ויטיליגו עלולים לסבול מפגיעה בתפקוד היום יומי ודמוי עצמי נמוך עקב שינוי גוון העור שלהם.

טיפולים המוצעים כיום לא תמיד מביאים לתוצאות מספקות.

טכנולוגיה מתקדמת בשם ריגנרה מביאה לתוצאות טובות בטיפול הריפגמנטציה של העור. הטכנולוגיה משתמשת ברקמת עור הנלקחת מהמטופל ללא כאב ומאפשרת ייצור מיקרו- שתלים המוחזרים בחזרה לאזור הפגוע ותורמים לחידוש המונוציטים, המייצרים את המלנין, צבע העור. הטיפול הינו אוטולוגי, מגופו המטופל,(המטופל הוא התורם וגם המקבל של התאים), דבר המבטיח 100% הצלחה בקליטת השתלים, ללא תופעות לוואי או אלרגיות.

הטיפול בריגנרה אורך פגישה אחת בלבד.

איך מתבצע הטיפול בריגנרה

ריגנרה מפריד באופן מכני רקמת עור ליצור מיקרו שתלים.

טכנולוגית ריגנרה מאפשרת התערבות ברקמות פגומות כתוצאה ממחלה או טראומה על ידי ריגנרה קפסולה, ציוד רפואי לשימוש חד פעמי. זו קפסולה סטרילית המורכבת מרשת של 100חורים משושים. כל אחד מהם מוקף מ 6 להבים מזעריים ופילטר המעוצבים כך לחיתוך נכון של רקמות ביולוגיות שונות, הנלקחות מהחולה ללא כאב. תפקיד הפילטר הינו סינון של תאים מעל קוטר של 50 מיקרון. תאים פרוגניטורים ומטריקס סלולארית עוברים את הפלטרים. אילו תאים רגנרטיביים, המחדשים תאים.

שיטת ההפרדה והחיתוך מייצרות אלפי מיקרו שתלים שגודלם כ- 50 מיקרון. מיקרו שתלים אילו מוחזרים לאזור הפגוע כדי להתחיל את הליך ההתחדשות.

ניתן להשתמש במיקרו שתלים אילה כמו בכל שתל אחר. ניתן לשלבו בזמן ניתוח בהתאם לסוג ההתערבות הכירורגית כדי לחדש אזורים פגומים.  

להתייעצות או לקביעת תור השאירו פרטים או חייגו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

* חשוב לדעת: ריגנרה הינה טכנולוגיה אשר מחיה זקיקי שיער ומחזקת אותם. הטיפול מתאים לגברים ולנשים עם התחלה של דלילות בשיער ואינה מתאימה לאנשים הסובלים מהתקרחות (אזור ללא שיער כלל).